VAND MANUALE 9-12, CULEGERI BAC

Limba romana şi competenţe lingvistice la limba romana pentru Bacalaureat 2011

VAND MANUALE 9-12, CULEGERI BAC

Mesajde lalla pe Joi Sep 15, 2011 6:21 pm

PTR. EXAMENE:

1. Glass and mirrors for Cambridge examinations: Luiza Gervescu, Victoria Soare / Akademos Art - 10 RON
2. Limba si literatura romana, modele de rezolvare a subiectelor pentru examenul de Bacalaureat 2008: Monica H. Columban, Iulia Pop, Catalina Radu / Editura Art [cuprinde variantele din 2008 si rezolvarile complete ale acestora, pentru toate cele 3 tipuri de subiecte. De retinut ca toate suporturile ptr BAC de la Art au ramas neschimbate in cursul anilor, in special in ceea ce priveste comentariile operelor literare] - 10 RON
3. Matematica, ghid de pregatire M1 2009 / Editura Sigma [cuprinde aceleasi variante si rezolvari ca si editiile mai recente, schimbata fiind doar ordinea lor] - 5 RON
4. Istorie, manual clasa a IX-a: Alexandru Vulpe, Radu Bajenaru, Anisoara Budici, Ovidiu Cristea, Vlad V. Zirra / Editura Sigma - 5 Ron
5. Istorie, manual clasa a X-a: Lucia Popa, Radu G. Paun, Dragos Tigau / Editura Sigma - 5 RON
6. Biologie, manual clasa a IX-a: Tatiana Tipilic, Sanda Litescu, Cerasela Paraschiv / Editura Aramis - 5 RON
7. Biologie, manual clasa a X-a: Stelica Ene, Gheorghita Sandu, Gheorghe Gamaneci / Editura LVS Crepuscul - 5 RON

PTR. CLASA A 11-A:

1. Pathway to english - English News and Views / Oxford University Press (Student's Book 11 + Activity Book 11) - 30 RON
2. Chimie C1, manual clasa a XI-a: Rodica Constantinescu, Maria Luiza Popescu / Editura Akademos Art si V.I.S. Print - 10 RON
3. Limba si literatura romana, manual clasa a XI-a: Mircea Martin, Elisabeta Lasconi Rosca, Carmen Ligia Radulescu, Rodica Zane / Editura Art - 15 RON
4. Matematica M1, manual clasa a XI-a: Marius Burtea, Georgeta Burtea / Editura Carminis - 10 RON

PTR CLASA A 12-A:
1. Pathway to english - English Horizons / Oxford University Press (Student's Book 12) - 15 RON
2. Istoria romanilor, manual clasa a XII-a / Editura Humanitas Educational - 10 RON
3. Geografie, manual clasa a XII-a / Editura Humanitas Educational - 10 RON
4. Limba si literatura romana, manual clasa a XII-a: Mircea Martin, Elisabeta Lasconi Rosca, Carmen Ligia Radulescu, Rodica Zane / Editura Art - 15 RON
5. Filosofie tip A, manual clasa a XII-a: Elena Lupsa, Gabriel Hacman / Editura Didactica si Pedagogica - 10 RON
6. Matematica M1, manual clasa a XII-a / Editura Niculescu - 10 RON
7. Matematica M1, manual clasa a XII-a: Mircea Ganga / Editura Mathpress - 20 RON [ambele manuale - analiza + algebra]
lalla
Elev
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 15, 2011 4:52 pm

Re: VAND MANUALE 9-12, CULEGERI BAC

Mesajde cosssmin06 pe Dum Sep 18, 2011 1:32 pm

As dori si eu cartea de romana (editura art) si de matematica (de Ganga )de clasa a 12 .cum as putea lua legatura cu tine?
cosssmin06
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Sep 18, 2011 1:28 pm

Re: VAND MANUALE 9-12, CULEGERI BAC

Mesajde bunea oana pe Lun Sep 19, 2011 3:55 pm

As dori si eu 1 sau 2 manuale din cele mentionate de tn .Acesta este id meu :o0ops_oana
bunea oana
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Sep 19, 2011 3:48 pm

Re: VAND MANUALE 9-12, CULEGERI BAC

Mesajde elllamm pe Mar Sep 20, 2011 1:49 pm

am nevoie de un manual de lb romana cls a 12-a editura ART ,autori:Mircea Martin, Elisabeta Lasconi Rosca, Carmen Ligia Radulescu, Rodica Zane
elllamm
Elev
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Sep 20, 2011 1:35 pm

Re: VAND MANUALE 9-12, CULEGERI BAC

Mesajde lalla pe Mar Sep 20, 2011 7:26 pm

CATRE CEI INTERESATI DE LISTA DE MAI SUS:

astept mesaj privat cu manualul care va intereseaza. cele de limba romana inca le mai am :)
lalla
Elev
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 15, 2011 4:52 pm

Re: VAND MANUALE 9-12, CULEGERI BAC

Mesajde Diann@ pe Mie Sep 21, 2011 2:50 pm

Buna,am nevoie urgent de manual de romana,istorie,geografie si franceza cls 12.,uite id-ul meu dienutza_4ever4u
Diann@
Elev
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Sep 21, 2011 2:43 pm

Re: VAND MANUALE 9-12, CULEGERI BAC

Mesajde lalla pe Dum Sep 25, 2011 8:59 pm

Mai sunt disponibile urmatoarele manuale, astept mesaj privat pentru detalii si contact ptr ca nu pot verifica forumul zilnic

PTR. EXAMENE:

1. Glass and mirrors for Cambridge examinations: Luiza Gervescu, Victoria Soare / Akademos Art - 10 RON
2. Limba si literatura romana, modele de rezolvare a subiectelor pentru examenul de Bacalaureat 2008: Monica H. Columban, Iulia Pop, Catalina Radu / Editura Art [cuprinde variantele din 2008 si rezolvarile complete ale acestora, pentru toate cele 3 tipuri de subiecte. De retinut ca toate suporturile ptr BAC de la Art au ramas neschimbate in cursul anilor, in special in ceea ce priveste comentariile operelor literare] - 10 RON
3. Matematica, ghid de pregatire M1 2009 / Editura Sigma [cuprinde aceleasi variante si rezolvari ca si editiile mai recente, schimbata fiind doar ordinea lor] - 5 RON
4. Istorie, manual clasa a IX-a: Alexandru Vulpe, Radu Bajenaru, Anisoara Budici, Ovidiu Cristea, Vlad V. Zirra / Editura Sigma - 5 Ron
5. Istorie, manual clasa a X-a: Lucia Popa, Radu G. Paun, Dragos Tigau / Editura Sigma - 5 RON
6. Biologie, manual clasa a IX-a: Tatiana Tipilic, Sanda Litescu, Cerasela Paraschiv / Editura Aramis - 5 RON
7. Biologie, manual clasa a X-a: Stelica Ene, Gheorghita Sandu, Gheorghe Gamaneci / Editura LVS Crepuscul - 5 RON

PTR. CLASA A 11-A:

3. Limba si literatura romana, manual clasa a XI-a: Mircea Martin, Elisabeta Lasconi Rosca, Carmen Ligia Radulescu, Rodica Zane / Editura Art - 15 RON
4. Matematica M1, manual clasa a XI-a: Marius Burtea, Georgeta Burtea / Editura Carminis - 10 RON

PTR CLASA A 12-A:

2. Istoria romanilor, manual clasa a XII-a / Editura Humanitas Educational - 10 RON
5. Filosofie tip A, manual clasa a XII-a: Elena Lupsa, Gabriel Hacman / Editura Didactica si Pedagogica - 10 RON
6. Matematica M1, manual clasa a XII-a / Editura Niculescu - 10 RON
lalla
Elev
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 15, 2011 4:52 pm

Re: VAND MANUALE 9-12, CULEGERI BAC

Mesajde mihaita-11 pe Mar Sep 27, 2011 12:40 pm

VREAU SI EU MANUALUL DE MATEMATICA CLASA 11 A M1 EDITURA CARMINIS.ID mihaitagabriel94@yahoo.com sau nr tel 0764271460
mihaita-11
Elev
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Sep 27, 2011 12:23 pm

Re: VAND MANUALE 9-12, CULEGERI BAC

Mesajde mihaita-11 pe Mar Sep 27, 2011 12:43 pm

vreau si eu cat mai urgent manualul de matematica cls 11 a M1 editura carminis.id mihaitagabriel94 sau nr tel 0764271460
mihaita-11
Elev
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Sep 27, 2011 12:23 pm

Re: VAND MANUALE 9-12, CULEGERI BAC

Mesajde Diann@ pe Mar Sep 27, 2011 6:43 pm

Buna,cred ca nu ai primit raspunsul meu,am nevoie de Geografie(humanitas educational),Romana)humanitas educational),Franceza(Corint),asta daca mai ai,astept raspuns!.
Diann@
Elev
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Sep 21, 2011 2:43 pm

de Robot pe

Robot
 
Mesaje: 1
Membru din: 2008
Locaţie: IT

Următorul

Înapoi la Limba romana

Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Majestic-12 [Bot]

cron