bacalaureat2010

bacalaureat2010

Mesajde CEREN pe Mar Sep 29, 2009 3:44 pm

Eu sunt in clasa a XII a la un liceu cu profil tehnologic,la contabilitate si sunt foarte ingrijorata de modul in care se va desfasura bacalaureatul anul acesta...cum credeti ca este posibil ca eu sa dau bacul la una dintre materiile:fizica,chimie,biologie sau informatica din moment ce nu tin de profilul meu???...biologie,fizica si chimie nu mai fac din clasa a X a,si sa nu mai spun de informatica pe care nu am studiato niciodata in liceu...intr-adevar am facut TIC care este o materie asemanatoare cu informatica,dar nu este informatica si avem doar o singura ora pe saptamana....de ce la liceele cu profil tehnologic nu ati lasat fratilor examen la o materie de specialitate cum este marketingul de exemplu?parca se zvonea ca o sa fie mai usor bacalaureatul anul asta si o sa ne fie din ce in ce mai bine,dar din contra o sa fie un MARE DEZASTRU daca nu se vor lua masuri cu privire la materiile care sunt optionale pt a treia proba la bac!
CEREN
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Sep 29, 2009 3:23 pm

Re: bacalaureat2010

Mesajde v.v.m pe Joi Ian 14, 2010 5:56 pm

Si eu sunt la profil tehnologic.Nu am cum sa dau bacul la biologie ca nu am facut din generala.Informatica nu fac ci doar TIC.La chimie si fizica mi-a mai ramas.Dar numai chimie si fizica nu facem noi.Va fi foarte greu.Promovabilitatea dupa parerea mea nu va fi mai mult de 55% anul asta la bac.
v.v.m
Elev
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Ian 10, 2010 3:28 pm

Re: bacalaureat2010

Mesajde mirabela_april pe Mie Iun 30, 2010 8:52 am

Buna! As dori si eu variantele rezolvate pt. biologie. Astept raspunsul la: mirabela_april. Multumesc mult!!!!!!
mirabela_april
Elev
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Iun 30, 2010 8:42 am

de Robot pe

Robot
 
Mesaje: 1
Membru din: 2008
Locaţie: IT


Înapoi la Intrebari legate de examenul de bacalaureat 2010

Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Google [Bot]

cron