Intarzierea Subiectelor

Intarzierea Subiectelor

Mesajde G3gyu pe Mie Iul 01, 2009 6:27 pm

In Cluj la proba E adica Tehnici de Masurare in Domeniu si Sisteme de Automatizari subiectele au intarziat cel putin 2 ore.
Pe cat ca era cea mai temuta proba...proba la care toata scoala se temea sa nu isi pice bacul, nea mai si tinut in suspans.
Emotii mari, trezit devreme si la ora 9 cand in mod normal trebuiau sa vina subiectele...cum a fost la romana si mate...a venit presedintele comisiei sa anunte ca subiectele inca nici macar nu sau extras :shock:
Deci toti elevii stateau in curte pe o caldura infernala si asteptu clopotelul care anunta ca in cele din urma subiectele au fost extrase si multiplicate.Ce chestie, oare nu so fi trezit ministra noastra scumpa la apel ca sa vina sa asiste la extragere?
G3gyu
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iul 01, 2009 6:17 pm

Re: Intarzierea Subiectelor

Mesajde Irina Mitocariu pe Mie Iul 01, 2009 7:25 pm

da..si la noi a fost la fel astazi...au venit subiectele abia la 11...si astazi am dat si cea mai grea proba..engleza intensiv...
Irina Mitocariu
Elev
 
Mesaje: 14
Membru din: Vin Iun 12, 2009 10:58 am

Re: Intarzierea Subiectelor

Mesajde bac pe Mie Iul 01, 2009 8:00 pm

G3gyu scrie:In Cluj la proba E adica Tehnici de Masurare in Domeniu si Sisteme de Automatizari subiectele au intarziat cel putin 2 ore.
Pe cat ca era cea mai temuta proba...proba la care toata scoala se temea sa nu isi pice bacul, nea mai si tinut in suspans.
Emotii mari, trezit devreme si la ora 9 cand in mod normal trebuiau sa vina subiectele...cum a fost la romana si mate...a venit presedintele comisiei sa anunte ca subiectele inca nici macar nu sau extras :shock:
Deci toti elevii stateau in curte pe o caldura infernala si asteptu clopotelul care anunta ca in cele din urma subiectele au fost extrase si multiplicate.Ce chestie, oare nu so fi trezit ministra noastra scumpa la apel ca sa vina sa asiste la extragere?


Prietene sper ca nu ai scris la fel si la proba de limba romana . Pe bune , chiar nu te intereseaza cum scrii , fie si pe un forum ?
bac
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iul 01, 2009 7:52 pm

Re: Intarzierea Subiectelor

Mesajde MissYvi pe Sâm Iul 04, 2009 10:58 am

Noi trebuia de la ora 8 sa stam in clase pana la 12 si muream toti de foame si de sete ... si mi-a trecut prin cap sa mergem mai multi sa vorbim cu presedintele comisiei sa putem cobori cu un profesor sa luam ceva de mancare de la fast food( din incinta scolii )... raspunsul lui a fost "nu aveti voie sa iesiti din scoala, mergeti in clase, mancati dupa...daca nu va convine... sunati la minister si reclamati acolo " am ramas socata... intarziere de subiecte... in 2009... asta da modernizare :)
MissYvi
Elev
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mar 02, 2009 8:50 pm
Locaţie: Sighetu Marmatiei

Re: Intarzierea Subiectelor

Mesajde COSMINEL pe Sâm Iul 04, 2009 1:21 pm

MissYvi - toti am fost in aceasta situatie "muream de foame si sete". Dar nu este o lege in care spune ca elevul inainte de examen nu are voie sa manance sau in timpul examenului o sticla de apa. Ca nu veneau cei din comisie sa iti ia analiza dupa bac. Cat despre ceea ce tu numesti voie de a merge la fast food, nici vorba, pentru ca nimeni nu a stiut ca subiectele vor intarzia, daca avea sa stie, ne chema pe toti al 10.00 si nu la ora 8.00 dimineata. Tu nu realizezi, in situatia in care voi mergeati la fast food, cat timp se pierdea pentru fiecare in parte. Si daca in timpul asta veneau subiectele, ce faceau, veneau dupa voi prin oras ? Iar in al doilea rand daca tu ieseai afara aveai toate sansele de a afla ce subiect a picat in ziua respectiva. Asa ca ... nimeni nu a murit de foame si sete, iar examenul a decurs cu BINE !
COSMINEL
Elev
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Iun 22, 2009 7:29 pm

de Robot pe

Robot
 
Mesaje: 1
Membru din: 2008
Locaţie: IT


Înapoi la Intrebari legate de examenul de bacalaureat 2009

Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Google [Bot]