FACULTATEA DE ARTE GEORGE ENESCU IASI

Toate universitatile impreuna cu facultati si specializari

FACULTATEA DE ARTE GEORGE ENESCU IASI

Mesajde gabytzza pe Sâm Iun 07, 2008 11:55 am

As vrea sa stiu dak mai da cineva la conservatorul din iasi
gabytzza
Elev
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Iun 07, 2008 11:14 am

Re: FACULTATEA DE ARTE GEORGE ENESCU IASI

Mesajde danuttzza pe Dum Iun 08, 2008 12:49 pm

pai eu intentionam desi nu am facut liceul de muzica....dar am facut vreo 2 ani pregatire cu gandul ca am sa dau la Conservator...dar...in ultimii 2 ani m-am cam lasat pe lene si acum nu am cunostiintele necesare pt admiterea la conservator...tb sa fac ceva meditatii cu un prof bun...in speranta ca in anii ce urmeaza voi urma conservatorul...ce se da la admitere? tu ai facut liceu de muzica in iasi?
danuttzza
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Iun 08, 2008 11:47 am

Re: FACULTATEA DE ARTE GEORGE ENESCU IASI

Mesajde gabytzza pe Lun Iun 16, 2008 8:21 pm

am termiat anul asta colegiul de arte in iasi...inainte sa dai la conservator trebuie makr sa iei legatura cu un profesor de acolo si sa te asculte putin k sa isi poata da cu parerea de ce sanse ai sa intri acolo...nu e usor dar sunt sanse...dak esti buna iti recomand sa mergi la academie in cluj sau bucuresti dak esti f buna...eu dau aici pt k aici stau si nici nu-s f buna k sa dau la cluj...dak vrei sa intri a iasi ma poti contacta ca sa te indrum la cel mai bun prof de acolo...
gabytzza
Elev
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Iun 07, 2008 11:14 am

Re: FACULTATEA DE ARTE GEORGE ENESCU IASI

Mesajde Guzulyna pe Mie Iul 02, 2008 9:00 am

Ma bate un gand sa dau si eu la Conservator la sectiunea de compozitie jazz-muzica usoara, a mai dat cineva admitere la sectiunea asta sa-mi spuna si mie cam in ce consta admiterea? Bine...eu nu am facut un liceu de arte, dar mai am un an pana ce termin liceul si incerc sa ma pregatesc. Voi ce ma sfatuiti? :-s
Guzulyna
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iul 02, 2008 8:55 am

de Robot pe

Robot
 
Mesaje: 1
Membru din: 2008
Locaţie: IT


Înapoi la FACULTATI, UNIVERSITATI

Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat